Dubbel feest bij De Veldschuur

Vanwege twee aanwinsten werd op 14 april een klein feestje gevierd bij De Veldschuur. De nieuwe voedselbosweide werd officieel geopend door wethouder Maarten van den Bos samen met kinderburgemeester Veerle Witjes. Daarvoor had Veerle al onder veel belangstelling van kinderen, familie en vrijwilligers het nieuwe seizoensbord De Lente onthuld.

De seizoensborden van het IVN (Instituut Voor Natuureducatie) geven informatie over wat de natuur per seizoen te bieden heeft: door niet alleen te kijken, maar ook te luisteren, voelen, ruiken en zelfs te proeven. Het is leuk en leerzaam voor peuters en kleuters en al met succes ingezet voor het kabouterpad! Nadat alle seizoenen in Bemmel zijn doorlopen, gaan de borden uit ‘logeren’ op andere scholen van Lingewaard.

Bij de opening van voedselbosweide ging het vooral om kijken, lezen en proeven. Vrijwilligers hadden van alle voedselbomen iets klaargelegd, zoals pecannoten, vijgen, amandelen, dadels, kastanjes, moerbei, kaki fruit en zelfs een nashipeer. Het werd een speurtocht: eerst zoeken welke vrucht bij welke boom hoort, en dan lekker snoepen! Veerle koos voor de augurk en had al snel de augurkenboom gevonden.

Daarna volgde iedereen haar voorbeeld: iets uitzoeken en dan snoepen. Benieuwd? Kom maar eens kijken en vind de uiensoepboom!

Het was een zeer geslaagde middag met erg mooi zonnig weer. Dank aan kinderburgemeester Veerle, wethouder van den Bos, de enthousiaste kinderen en bezoekers, en de vrijwilligers die deze middag mogelijk hebben gemaakt!

De seizoensborden zijn geschonken door IVN Gelderland; de voedselbosweide is mede mogelijk gemaakt door de Notengaard van Herman Jansen in Huissen, Sportservice Lingewaard (kinderen, gezondheid en bewegen) en ingericht door vrijwilligers van Stichting Lingewaard Natuurlijk. 

Veerle staat klaar voor de onthulling van het seizoensbord
Er is veel belangstelling van kinderen, familie en vrijwilligers @SLN
Veerle onthult het seizoenbord De Lente @WvV
Wethouder en kinderburgemeester klaar voor doorknippen linten @SLN
Veerle gaat op zoek naar de augurkenboom @WvV
Speurtocht in het voedselbos @SLN
Er is ook een voorbeeld tuiny forest (tuinbosje) aangelegd @SLN

© 2026

Thema gemaakt door Anders NorenBoven ↑