Lezing 11 november over succesvolle herintroductie otters

Bioloog Dr. ing. Addy de Jongh, bekend om zijn levenslange inzet voor het behoud van otters en het herstel van wetlands,  komt op dinsdagavond 11 november naar de Veldschuur in Bemmel om te vertellen over zijn ervaringen.

In 1985 richtte Dhr. de Jongh de Stichting Otterstation Nederland op, die een doorslaggevende rol speelde bij het herstel van otterleefgebieden en de succesvolle herintroductie van de Euraziatische otter in Nederland. Hiervoor heeft hij persoonlijk otters in Letland en Wit-Rusland gevangen en naar Nederland overgebracht. In 2024 is hij gestart met een promotieonderzoek naar kustotters aan de Rijksuniversiteit Groningen.

Dhr. de Jongh vertelt deze avond over het uitsterven van de otter in Nederland, het herstel van wetlands en de herintroductie van de otter in Nederland (en natuurlijk ook in Gelderland). Hij is betrokken geweest bij de opvang van verweesde otters en laat daar graag mooie foto’s van zien. Ook het Europese onderzoek naar otters langs de kusten van Europa wordt belicht.

Datum: dinsdag 11 november, Locatie: De Veldschuur, Sportlaan 1M in Bemmel
Entree €5,00 incl. koffie/thee (€2,50 voor vrijwilligers van SLN). Inloop vanaf 19:30 uur, aanvang 20:00 uur.

De Jongh met eerste nestje gefokte otters (Foto ©Roel Hoeve)

© 2025

Thema gemaakt door Anders NorenBoven ↑